25. 01. 2017
Poslední den před odletem jsme započali setkáním z bývalou ikonou týmu Colorado Avalanche a mým krajanem Milanem Hejdukem, kdy jsme se s tímto sešli v kavárně Starbucks. Milan s námi pohovořil o současné mizerné situaci v klubu, podepsal nám suvenýry a se všemi se vyfotil. Následoval přesun za zpěvákem hymny USA v Pepsi Center Jackem Schroederem, který nás provedl po svém pracoviští (pracuje jako zaměstnanec Denverské policie), jeho práce spočívá ve spolupráci s mládeží. Dostali jsme od něj každý několik suvenýrů, což bylo pro všechny příjemným překvapením. Po této návštěvě jsme pokračovali do restaurace Hooters, kde si někteří objednali různé varianty kuřecích křídel v neomezeném množství, ostatním stačil příjemný pohled na spoře oděné servírky.

Přes zácpu na dálnici jsme se přesunuli k Pepsi Center, kde nás čekal poslední zápas s Vancouver Canucks. Všichni do jednoho doufali, že se konečně dočkáme první výhry Lavin v rámci naší invaze, bohužel i přes to, že Avs dokázali smazat dvougolovou ztrátu, tak ani v sedmém zápase, který jsme na tripu viděli, tak jsme se výhry nedočkali, domácí zápas prohráli 2:3. Po zápase se někteří z nás dočkali setkání s hráči a trenérem. Přišel kouč Bednar, brankář Spencer Martin, Colborne, Goloubef, Martinsen, Rantanen a Grigorenko. Následovalo naše rozloučení s Pepsi Center a odjezd na hotel. Hodnocení invaze nechám na toho nejpovolanějšího, za mě osobně se mi celý trip velmi líbil, ovšem když pominu výsledky Avalanche.

- Michlal

Toto bol posledný zápis do tohto denníku. Pred nami je aktuálne let z Denveru cez Londýn do Viedne. Ďakujeme všetkým, ktorí sledovali naše spravodajstvo posledné dva týždne.

- tím Eurolanche Invasion IX

1 / 14